Najpopularniejsze waluty świata

Niemal każdy kraj na świecie posiadał, lub nadal posiada swoją własną walutę. Uświadamiając sobie to, uświadamiamy sobie też jak dużo walut istnieje i co najważniejsze – podróżując, jak dużo walut możemy potrzebować. Po wejściu w życie Unii Europejskiej liczba używanych aktualnie walut znacznie zmalała, jednak nadal, wybierając się za granicę musimy się udać do kantoru w Rogoźnie, czy jakiegokolwiek innego kantoru i wymienić złotówki na zupełnie inne pieniądze. Po tej czynności dopiero możemy udać się w podróż.

Które waluty są najbardziej popularne na świecie?

Właściwie większość ludzi na takie pytania odpowiada, że najpopularniejszą walutą według nich jest euro. Nie jest to zbyt duża pomyłka, euro na liście najczęściej używanych, a co za tym idzie najbardziej popularnych walut na świecie, zajmuje drugie miejsce. Przed nią znajduje się dolar amerykański (USD), kto nie kojarzy tych zielonkawych banknotów chociażby z filmów?
Później, na liście najbardziej popularnych walut znajduje się jen japoński (JPY), funt szterling (GBP), oraz frank szwajcarski. Z pewnością o wszystkich tych walutach słyszeliście niejednokrotnie. Jak nie trudno wywnioskować, te waluty są też bez większego problemu dostępne w każdym kantorze, nawet w kantorze w Rogoźnie, Kaliszu, czy znacznie większej Łodzi. Można się też pokusić o stwierdzenie, że większość kantorów opiera swoją działalność właśnie na tych pięciu walutach, oraz walutach, którymi posługują się państwa sąsiadujące z Polską.

Najmniej popularne waluty.

O wiele trudniej określić jest, które waluty są najmniej popularne na świecie. Stwierdzić można by, że będą to waluty po prostu najmniejszych krajów. Jednak bardzo często jest tak, że takie kraje nie mają swojej oddzielnej waluty, tylko korzystają z dolarów, czy też euro. Najmniej popularne waluty więc, to te, które najrzadziej kupowane są w kantorze w Rogoźnie i jeszcze innych kantorach w Polsce. Do takich zaliczyć możemy innymi libańskie dinary, lej mołdawski, czy też dinar algierski. Bardziej egzotyczne waluty są, jak nie trudno się domyślić, trudniejsze w kupieniu. Dlatego też planując tak egzotyczny kierunek podróży, należy z wyprzedzeniem zaplanować też kupno pieniędzy.

Gdzie zdobyć mniej popularne waluty?

W mniejszych miejscowościach może być problem, by dostać mniej popularne waluty od ręki. Bardzo często kantory nie mają danej waluty w ogóle w ofercie, lub ściągają ją wyłącznie na zamówienie. Największą ofertę odnośnie walut, mają kantory w dużych miastach i te, które zlokalizowane są w pobliżu lotnisk. Tam mamy większą pewność, że potrzebną nam walutę dostaniemy od ręki. Jeśli bez większych obaw korzystamy też z usług finansowych przez internet, to kantory internetowe zazwyczaj mają dostępne wszystkie z możliwych walut. U nich, bez względu na porę dnia i twoją lokalizację, jesteś w stanie kupić właściwie każdą walutę. Nie zawsze jednak, będą to nasze wymarzone kursy – czasem przy mniej znanych walutach możemy natknąć się na niezbyt korzystne kursy, jednak trzeba się już pogodzić z taką koleją zdarzeń.